fbpx

Máte podezření, že můžete být sledováni? Bojíte se, že Vás někdo odposlouchává? Že někdo chce o Vás zjistit to, co je ryze osobní?

Dnešní doba je plná nástrah, žijeme v době elektronické a nabourat se někomu do soukromí nečiní až takový problém.

Vyhledávání odposlechů

Každý z nás používá na denním pořádku mobilní telefon, notebook, jsme věčně připojení na síť a dáváme nevědomky okolí spoustu příležitostí, jak se nám nabourat k našim citlivým údajům.

Jestli máte strach, že jste občas až paranoidní, z našich dlouholetých zkušeností můžeme říct, že Vaše obavy nemusí být neopodstatněné…
Pracujete-li na vysoké pozici, podílíte-li se na rozhodování o důležitých věcech, není nereálné, že se najde člověk, který má zájem na tom zjistit ona citlivá data.

My se specializujeme na vyhledávání odposlechů umístěných v autech i interiérech, dokážeme vypátrat každé odposlechové zařízení, i to nejprecizněji ukryté. Víme, jaké triky nejčastěji používají ti, kteří instalují odposlechová zařízení, vypátráme i miniodposlech umístěný na místech, na kterých byste to opravdu nečekali. Využíváme detektory odposlechu, jsme schopní identifikovat odposlech přes Wi-Fi, odposlech na FM vlnách i odposlech telefonu.

Vyhledáváme skrytá monitorovací, odposlechová a sledovací zařízení instalovaná ve vozidlech, soukromých bydlištích i společnostech.

Výjimkou nejsou ani odposlechy celé budovy, například velké společnosti čítající několik desítek až stovek zaměstnanců, i to jsme však schopni vyhledat a odstranit. Najdeme i ty nejsofistikovanější odposlechy, všechna moderní zařízení a miniaturní odposlechové systémy.

Některé odposlechové soustavy bývají natolik propracované, že je člověk sám není schopen nikdy odhalit. My však v oboru pracujeme natolik dlouho, že známe veškeré možné způsoby instalací, a účinným způsobem odposlechy deaktivujeme a zlikvidujeme, a vy si tak můžete být jistí, že je Vaše soukromí náležitě ochráněno.

Často kladené dotazy

Odposlech nehledejte ani se jej nepokoušejte sami odstranit. Jednak je vysoce pravděpodobné, že laik instalované štěnice sám nenajde, jednak můžete situaci ještě zhoršit. Neodbornou manipulací byste akorát upozornili toho, kdo Vám v místnosti nebo vozidle štěnice umístil, že o odposlechu víte a on by byl příště o to ostražitější a sofistikovanější. Nedejte svému nepříteli šanci a zavolejte nám nebo napište a my už se o vše postaráme. Pokud dostanete strach, že jste odposloucháváni, přestaňte v místnosti sdělovat důležité informace a údaje, o kterých nechcete, aby se dostaly do nepovolaných rukou. Ozvěte se nám, nejlépe z nějakého neutrálního telefonu, pokud existuje pravděpodobnost, že odposlouchávám může být i váš telefon.

Důvodů může být spousta, mezi ty hlavní patří snaha o to někoho zdiskreditovat, ukrást důležité interní informace, ekonomická špionáž, snaha o zjištění intimního nebo rodinného tajemství… Mezi tyhle důvody nepočítáme samozřejmě bezpečnostní složky, které provádějí odposlechy legálně na základě povolení soudu.

V interiérech můžou odposlech prozradit stopy po manipulaci s nábytkem. Pokud vycítíte, že něco není na svém místě, zpozorněte. Odposlech však může být ukrytý i v tak nenápadných věcech jako jsou propisky nebo jiné kancelářské potřeby. Bez potřebného profesionálního vybavení by však musel člověk rozebrat doslova každou propisku, aby se ujistil, že jsou informace, které vysloví nahlas, v naprostém bezpečí. Jakmile tedy dostanete strach, že Vás někdo odposlouchává, obraťte se na nás. My už našim potřebným vybavením a dlouholetými zkušenosti dokážeme jakkoliv šikovně ukrytý odposlech najít a spolehlivě deaktivovat a odstranit.

Samozřejmě. Nezákonné je instalování odposlechů, ne jejich deaktivování. Zákonný je odposlech pouze v případě, kdy jej provádí policie nebo tajná služba na základě soudního povolení.

Samozřejmě, i to lze. Odposlech soukromého nebo pracovního telefonu probíhá nejčastěji nainstalovaného softwaru nebo pomocí odposlouchávací aplikace. Tu si do telefonu můžete nainstalovat sami nevědomky, pokud kliknete na nebezpečný odkaz, ze kterého se stáhne příloha, nebo stáhnout jako součást jiné aplikace (malware). Sami virtuální štěnici v telefonu nejčastěji neodhalíte. Další možností je „darovat“ oběti už napíchnutý telefon. Některé softwary umí kromě odposlouchávání hovorů také nahlížet do dat telefonu, do uložených kontaktů, SMS konverzací, do galerií, souborů a mnoho dalšího. Umí také lokalizovat polohu telefonu pomocí GPS. Navíc tu existuje i možnost proměnit telefon v prostorový odposlech. Telefon je jedna z věcí, kterou máte téměř pořád u sebe, a tak umístit na něj štěnici se může nepříteli jevit jako velmi efektivní způsob  získání potřebných informací. Nejlepší je nepouštět telefon z dohledu, ani to však nedává uživateli stoprocentní jistotu bezpečí.

Rozhodně to nedělejte sami. Amatérským nakládáním můžete situaci akorát zhoršit, protože můžete upozornit toho, kdo Vás odposlouchává a dáte mu tak prostor a čas být o krok napřed před Vámi. Ozvěte se nám a my zajistíme Vaše bezpečí na té nejvyšší úrovni.

Disponujeme nástroji a technikou pro vyhledávání odposlechů analyzující celé RF/VF spektrum. Drtivá většina odposlechů využívá přenos signálu vzduchem. Signály, které by mohly vycházet z odposlechového zařízení, identifikujeme a odhalíme. Za pomocí směrové antény určíme původce odposlechového zařízení. Následně štěnice nenávratně deaktivujeme.

Řádově desítky. Jako příklad lze uvést odposlech v kanceláři s vlastním zdrojem ukrytý do reklamní karty s logem obchodního řetězce nebo odposlech umístěný v routeru se síťovým napájením.  U vozidel to byl například odposlech implementovaný v opěrce hlavy řidiče.

V podstatě kdokoliv. Váš konkurent, nepřítel, nespokojený zaměstnanec, člen Vaší rodiny… Možností je mnoho. Odposlech může být ukrytý prakticky kdekoliv. V rozvodech elektřiny, ve vodovodu, v hodinách, v kalkulačce, v myši u počítače, v pokojové květině, můžete jej dostat v dárkovém předmětu…

Zajímavé články